BACH-VIRÁGTERÁPIA



Bach doktor az általa felfedezett virágokat mindig besorolta valamilyen rendszerbe.
A legelőször felfedezett tizenkét virágot a „Tizenkét gyógyító”-nak nevezte, majd pl. a következőket a „Hét segítő”-nek, majd miután mind a 38 eszencia meglett, elhagyta a régi felosztásokat és mindegyik szert egyenrangúnak írt le, már nem tett különbséget közöttük, viszont hét fő lelkiállapot csoportba sorolta őket.

A csoportok a következők:

- Félelem
- Bizonytalanság
- A jelen történései iránti érdektelenség
- Magányosság
- Mások elképzelései és külső hatások iránti túlérzékenység
- Kétségbeesés
- Mások boldogulása miatti túlzott aggódás

Ezek azok a lelkiállapotok, amelyek akkor alakulhatnak ki, amikor a  személyiség nem meri követni a lélek parancsait.

Most a félelem csoporttal kapcsolatosan szeretnék egy pár szót írni.

Többféle félelmet élhetünk át, tudatos félelmet, tudatalatti félelmet, pánikos félelmet, vagy pl. mások féltése és az attól való félelem, hogy valami  olyat teszünk, amit magunk sem szeretnénk.
A tudatos félelem valamilyen szinten szerencsés, mert akkor legalább ismerjük a félelem tárgyát, és azzal már lehet kezdeni valamit. Ha a tudatomban van, rendelkezhetek azzal, hogy felül tudom írni. 

Érdemes minél hamarabb a félelem tudatszint fölé emelkedni,  hiszen ebből a tudatszintből érzékelve a világ eléggé veszélyesnek látszik, ugyanis félelmeinknek csak a képzeletünk szab határt, viszont az meg korlátlan ebben a vonatkozásban.

A félelem csoport növényei:

Bohócvirág
Napvirág
Rezgőnyár
Cseresznyeszilva
Vörösvadgesztenye

Most a Bohócvirág-ot szeretném bemutatni. Ez a növény, mint már említettem a tudatos félelmekkel kapcsolatos. Minden olyan félelmet aminek tárgya van, amit meg tudunk nevezni, a Bohócvirág eszencia oldja fel, mégpedig oly módon, hogy az értelmen keresztül, a problémamegoldó képességünk lép működésbe. Tehát nem elnyomjuk a félelmet, nem arról van szó, hogy nem veszünk tudomást a félelemről, hanem az adott helyzetre tudunk reagálni.
Tehát minden olyan helyzetre alkalmazhatjuk, amikor félünk valamitől, pl. a vizsgától, állásinterjútól, attól, hogy elhagynak, hogy felmondanak, veszteségtől, éhezéstől, stb.
Érdemes felismerni, hogy a félelemmel teli gondolatoknak is teremtő erejük van, minden félelemmel teli gondolat megerősítheti az előzőt és így további energiákat köthet le.
Különösen javasolt a Bohócvirág alkalmazása pl. ha a félelmeknek döntő jelentősége van egy adott betegség kialakulásában, vagy pl. ha a félelmek hatására felerősödik a betegség.

Bach doktor virágeszenciái képesek bennünket kiemelni ebből az állapotból és meg tudjuk élni ezeknek az állapotoknak a pozitív aspektusait.
A valóságban a félelemnek nincs helye az emberiség természetes birodalmában, mivel a bennünk lakó isteni szikra, valódi önmagunk legyőzhetetlen és halhatatlan.”
Dr. Edward Bach

Érdeklődés esetén bővebb felvilágosítás:

Tóth Edit
30/921-0228



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése